• Midka

    Tråddödare forts....

    Så har det gått snart tre månader sen förra startades. Välkomna hit!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:15
    Velan!!!!!

    Snälla kolla min profil eller FB!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:17

    MEH!!!!!
    Hallååååå!!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:19

    Snacka om att sitta i glasbur!!
    Ni ser mig inte längre...
    buuuhääääääää!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:21

    Äsch!
    Lika bra att ge upp.... Vi ses på onsdag då ... *suck*

    Kram på er!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:23

    Woho!!!! Tack Velan!
    Vi ses om ett par dygn då...
    Jag kan inte skicka vare sig mail eller svara i tråden....

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:28

    Exakt som Mandi skrev! Jag ser er men jag kan inte svara i tråden. Endast uppdatera min pres och skriva här i TS...

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 10:01
    Här kommer dennya tråden:

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m49482360-2185.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 12:14
    Snyggt att länka till sig själv...
    Här kommer den riktiga.... (hoppas jag)

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m51482720.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 21:48

    Då tar jag chansen att få sista ordet här. Tråd! Vila i frid du har varit fantastisk. Så många stunder vi fått fira med dig, vi saluterar dig!

  • Svar på tråden Tråddödare forts....
  • Velour
    Jagbyttenick skrev 2010-03-01 23:53:44 följande:
    Fast det var inte så svårt på Barn- och Fritidslinjen... Jag var sjukt skoltrött, jag kan ångra det ibland, men antar att jag har pluggat nåt på högskolan inom tio år eller så. Min mamma började plugga till jurist när hon var 32 och blev jur kand vid 38 (hon läste på halvfart för att kunna jobba halvtid också.) Nu fyller hon snart 48 och arbetar som frilansande jurist med hög timpenning och är knuten till en redovisningsbyrå. Jag är jättestolt över henne och inser att jag kan ta det rätt lugnt också.Lillebror fick förresten sin fasta anställning bekräftad idag Han fyller 28 och har pluggat helt sjukt länge och är inte riktigt klar med examensarbetet innan han får sin Bachelor of Science och ingenjörsgrad eller vad det kallas i Elektroteknik.
    *gör vågen*{#lang_emotions_cheers}
  • Sedek
    Jagbyttenick skrev 2010-03-01 23:53:44 följande:
    Fast det var inte så svårt på Barn- och Fritidslinjen... Jag var sjukt skoltrött, jag kan ångra det ibland, men antar att jag har pluggat nåt på högskolan inom tio år eller så. Min mamma började plugga till jurist när hon var 32 och blev jur kand vid 38 (hon läste på halvfart för att kunna jobba halvtid också.) Nu fyller hon snart 48 och arbetar som frilansande jurist med hög timpenning och är knuten till en redovisningsbyrå. Jag är jättestolt över henne och inser att jag kan ta det rätt lugnt också. Lillebror fick förresten sin fasta anställning bekräftad idag Han fyller 28 och har pluggat helt sjukt länge och är inte riktigt klar med examensarbetet innan han får sin Bachelor of Science och ingenjörsgrad eller vad det kallas i Elektroteknik.
    Just det, minns att du nämnt din mamma innan! Det är imponerande faktiskt.

    Så har du bestämt vad du ska bli när du blir stor då?
  • Velour
    Sedek skrev 2010-03-01 23:54:41 följande:
    Känner du lukten av möglig ost på pizzan? Torrt och gammalt bröd, unken tomatsås och kall är den också..Har pluggat så mycket Bmod nu så härnan är helt full, det går inte att låta bli att släppa ut lite här på FL, sorry. Det kanske är stötande det också
    Fast pizza är ett område jag inte vill röra. Även då jag höll på att gå ned i vikt åt jag pizza en eller två gånger i månaden utan att det påverkade mig det minsta. Så jag vill jättegärna fortsätta med det (även om det var ca. en månad sen jag åt restaurangpizza).

    Du får släppa ut Bmod så mycket du vill, jag kommer att undvika det så mig gör det inget
  • Velour
    Scratchy skrev 2010-03-01 23:54:54 följande:
    Ja, ja och ja...
    Hej fin
  • Sedek
    Velour skrev 2010-03-01 23:58:17 följande:
    Fast pizza är ett område jag inte vill röra. Även då jag höll på att gå ned i vikt åt jag pizza en eller två gånger i månaden utan att det påverkade mig det minsta. Så jag vill jättegärna fortsätta med det (även om det var ca. en månad sen jag åt restaurangpizza). Du får släppa ut Bmod så mycket du vill, jag kommer att undvika det så mig gör det inget
    Du kommer att påverkas undermedvetet, sublimt.. Watch out!

    Jag kommer också äta pizza, en gång i veckan
  • Scratchy

    Heter det inte det "kollektivt undermedvetna"?


    Männen var korkade, kvinnorna var onda... men maten var god...
  • Scratchy
    Velour skrev 2010-03-01 23:58:59 följande:
    Hej fin
    Tjena snyggingen!
    Männen var korkade, kvinnorna var onda... men maten var god...
  • Velour
    Sedek skrev 2010-03-02 00:00:48 följande:
    Du kommer att påverkas undermedvetet, sublimt.. Watch out!Jag kommer också äta pizza, en gång i veckan
    Fast ponnyn i det hela är väl att jag kanske kommer att lära mig nåt nytt

    Den pizza du kommer att äta kommer att vara Grandiosa va? Ingen restaurangpizza alltså?
  • Sedek
    Scratchy skrev 2010-03-02 00:01:04 följande:
    Heter det inte det "kollektivt undermedvetna"?
    Jo, hurså?

    Du måste läst fel i mina inlägg...
  • Scratchy

    Godnatt alla!


    Männen var korkade, kvinnorna var onda... men maten var god...
Svar på tråden Tråddödare forts....