• Midka

    Tråddödare forts....

    Så har det gått snart tre månader sen förra startades. Välkomna hit!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:15
    Velan!!!!!

    Snälla kolla min profil eller FB!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:17

    MEH!!!!!
    Hallååååå!!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:19

    Snacka om att sitta i glasbur!!
    Ni ser mig inte längre...
    buuuhääääääää!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:21

    Äsch!
    Lika bra att ge upp.... Vi ses på onsdag då ... *suck*

    Kram på er!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:23

    Woho!!!! Tack Velan!
    Vi ses om ett par dygn då...
    Jag kan inte skicka vare sig mail eller svara i tråden....

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:28

    Exakt som Mandi skrev! Jag ser er men jag kan inte svara i tråden. Endast uppdatera min pres och skriva här i TS...

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 10:01
    Här kommer dennya tråden:

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m49482360-2185.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 12:14
    Snyggt att länka till sig själv...
    Här kommer den riktiga.... (hoppas jag)

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m51482720.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 21:48

    Då tar jag chansen att få sista ordet här. Tråd! Vila i frid du har varit fantastisk. Så många stunder vi fått fira med dig, vi saluterar dig!

  • Svar på tråden Tråddödare forts....
  • Velour
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:36:07 följande:
    Naaaaaaaaaaaaaaaaw, gråt en skvätt så känns det nog bättre...
    Jag vill ha en kraaaaaam! *snyft*
  • Velour

    Men ni, nu är det dags för mig att ÄTA! Har inte ätit på sex timmar.

  • Scratchy
    Velour skrev 2009-12-29 15:26:21 följande:
    När: runt kl. 22 Var: Munchenbryggeriet, Mälarsalen AB Torkel Knutssonsgatan 2Hur: Med vilken lämplig transport som helst. (Det var väl det du menade?)Om anmälning, återkommer med svar.Men OM, alltså OM du får komma in gratis, skulle du komma då?
    OM det är gratis eller ganska billigt tycker jag att det verkar trevligt. Nu fattar jag ju inte alls vad det är för fest. Är det kompisar till dig som har festen? Är det någon dress code? Det är egentligen bara dress coden som kan ställa sig ivägen. Men att festa i Stockholm låter klockers. Jag hatar i och för sig Stockholm men det är status att festa där.
  • Scratchy
    Velour skrev 2009-12-29 15:36:46 följande:
    Jag vill ha en kraaaaaam! *snyft*
    Du får en kram om du fixar in mig på festen på nyår.
  • Isnogood
    Velour skrev 2009-12-29 15:28:39 följande:
    Men shit! Jag får ju varningar från alla håll och kanter Nu känns det mindre kul att se filmen!
    Tro mig...jag hade uppskattat om någon varnat mig innan....
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:30:47 följande:
    Speciellt inte något VARMT och drickbart! Kan bli allvarliga skador.
    O ja.....
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:33:22 följande:
    Den är en upplevelse. Du kommer inte vara rädd för något annat sedan.Rec är faktiskt den enda filmen jag i hela mitt liv stoppat på natten och tänkt: "jag får faktiskt titta färdigt på den här filmen imorgon i dagsljus".Ingen annan film har haft den effekten på mig. Jo, en heminspelad film från en VoodoQueen... shit va läskig den var!
    Va..?!? Stoppade du den :-0

    Attans...önskar att jag varit så smart....en av de sista "klippen" förföljde mig länge efteråt....tänker fortfarande på det ibland när det är mörkt i huset o jag använder mobilens sken som ledljus....(kan konstatera att det påminner väldigt start om kamerasken i mörker....) "obehagsryser"

    MEN..!
    -Den är heeeelt klart sevärd..!
  • Scratchy
    Isnogood skrev 2009-12-29 15:39:19 följande:
    Tro mig...jag hade uppskattat om någon varnat mig innan....

    O ja.....

    Va..?!? Stoppade du den :-0Attans...önskar att jag varit så smart....en av de sista "klippen" förföljde mig länge efteråt....tänker fortfarande på det ibland när det är mörkt i huset o jag använder mobilens sken som ledljus....(kan konstatera att det påminner väldigt start om kamerasken i mörker....) "obehagsryser"MEN..!-Den är heeeelt klart sevärd..!
    Andra gången jag såg den så stoppade jag den. Det var nästan svårare att se den andra gången. Första gången visste man inte hur den skulle påverka en, men andra gången var man medveten om traumat man fick bära med sig veckor efteråt.

    Tur att det är en kort film i alla fall. Den är väl bara 1:15 typ va? Man hade inte orkat längre.
  • Scratchy

    Ja, filmen är sevärd... Manuela Velasco är också sevärd...

  • Isnogood
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:42:30 följande:
    Andra gången jag såg den så stoppade jag den. Det var nästan svårare att se den andra gången. Första gången visste man inte hur den skulle påverka en, men andra gången var man medveten om traumat man fick bära med sig veckor efteråt.Tur att det är en kort film i alla fall. Den är väl bara 1:15 typ va? Man hade inte orkat längre.
    Gah...jag har ssett den EN gång...o det får nog räcka för mig....jag är sjukt mörkrädd... o denna sortens filmer gör ju inte precis saken bättre.... å andra sidan så älskar jag skräckfilmer o rysare av alla de slag.... "lär mig aldrig" ...det är så där lagom kul att gå ut i bäcksvart mörker sedan för att mata hästarna.... "suck"
  • Velour
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:38:25 följande:
    OM det är gratis eller ganska billigt tycker jag att det verkar trevligt. Nu fattar jag ju inte alls vad det är för fest. Är det kompisar till dig som har festen? Är det någon dress code? Det är egentligen bara dress coden som kan ställa sig ivägen. Men att festa i Stockholm låter klockers. Jag hatar i och för sig Stockholm men det är status att festa där.
    Jag hatar också Sthlm Status och status, min syster tjatade på mig tills jag sa ja.

    Billigt är det inte, kostar 500 spänn eftersom det ska komma dit artister som Fatboy Slim, Faith SFX och sånt där.

    Nej, det är ingen kompisfest, utan en fest för alla som kan och vill.

    Dress code, tja lite snyggt kan man väl klä sig. Jag har ingen aning om vad man SKA klä sig. Men jag kan fråga.
  • Velour
    Scratchy skrev 2009-12-29 15:39:11 följande:
    Du får en kram om du fixar in mig på festen på nyår.
    Hade du tänkt ta med en vän/flickvän? För OM jag kan fixa in dig gratis så vet jag nog inte om jag kan fixa in ditt sällskap också.
Svar på tråden Tråddödare forts....