Inlägg från: Dr Mupp |Visa alla inlägg
  • Dr Mupp

    Pax o Kavat kängor

    kalmar brud skrev 2009-12-21 21:11:24 följande:


    Ja då tänkte jag rätt att Coop hade kavat skor... Dom kanske har Pax med??? Har haft ett par fodrade gummistövlar nu till sonen, dom har funkat tills nu när det blev SÅ kallt. Så i morgon får det bli en vända till coop och kolla skor
    Tänk på att iaf Kavat är kalla.

    Vi köpte förövrigt våra på Ellos med 50% rabatt.
  • Dr Mupp
    TvåTrollsMamma skrev 2009-12-22 23:46:59 följande:
    jag har 2 olika, de jag hade förra året till sonen en lägre känga med foder var inte så där jätte varma men inte iskalla. Men i år köpte vi ett par med högre skaft i kavat som påminner om den lägre kängan. Vi hade -20 någon dag förra veckan då vi gick hem från förskolan eller han satt och åkte bob Hade raggsockor och han var inte ett dugg kall, så de här var varmare.
    Vi har de höga stövlarna med snöflingor på, de är i kallaste laget för vår son. Men det fungerar än så länge med tjock ullstrumpa. Problemet med vår yngste är att han har så breda fötter att han i princip bara kan ha kavat. De andra två har viking och är varmare om fötterna.
Svar på tråden Pax o Kavat kängor