Inlägg från: Analoga |Visa alla inlägg
  • Analoga

    Dålig lukt i kylskåp?!

    krasha skrev 2010-01-12 18:25:58 följande:
    Som rubriken lyder. Hur får jag bort lukten??Har provat det mesta, skurat med såpa, haft en mugg ättika stående ett dygn..Jag står inte ut!
    Har du kollat igenom allt som finns i kylskåpet, så det inte är något som ligger och ruttnar där??

    Kolla även eventuella äggpaket. Hade en gång problem med en sjuhelsikes stank i kylskåpet och jag gick igenom varenda grej där och torkade ur ordentligt , men stanken var kvar.

    Så när jag skulle baka en dag...och knäckte ett ägg....så kom det en mörk istället för gul sörja i bunken och som det luktade!! {#lang_emotions_throwup}  Det var alltså ett ruttet ägg i en äggkartong som spökade den gången.
  • Analoga
    TezzyBump skrev 2010-02-16 21:27:15 följande:
    är du gravid?=)
    Varför frågar du om hon är gravid?
  • Analoga
    TezzyBump skrev 2010-02-16 21:34:55 följande:
    för att när jag var gravid så stank det ur kylskåpet, men varken mamma eller sambon kände något ;) hört många av mina vänner som är/varit gravida upplevt samma sak.
    Jag har då varit med om stank utan att jag varit gravid precis då. Oftast är det något i matväg som ställer till det..
Svar på tråden Dålig lukt i kylskåp?!