• Pigelinen

    Det var jag som la in bild på badkläder för ett tag tre veckor sedan typ... fanns Hello kitty i UV. tryck på visa endast på mitt namn så kommer bara mina inlägg upp och då även bilder. Tror att uv dräckten också var med.


  • Pigelinen
    Pigelinen skrev 2012-02-07 15:29:05 följande:


    Fick just en mms bild till mobilen då jag hade bett en kompis kolla efter badkläder... tänkte att det var fler som ville se;)
    hittade bilden... o dräkterna syns med;)
  • Pigelinen

    Åh vad sur jag blir... ringde för att fråga om badsortimentet kommit in än eftersom jag verkligen vill få tag i en flytbaddräkt men nopp, det ger INGEN status om varor. Nu var det ju ingen specifik produkt jag frågade efter utan hela men nopp, fick inget svar alls. Sånt här blir jag aparg på, jag har drygt 20mil enkel resa, åker ner 3-4gg per år och handlar för ca 10 000kr per år och så kan de inte änns tala om ifall badsortimentet finns i butik el ej... funderar på att bojkotta dem nu.. hum..


  • Pigelinen
    winters skrev 2012-02-23 17:27:50 följande:
    Nu läser ju de som skriver bloggen här inne, men kan du inte skicka de ett mail iaf, så kanske de kan göra ett blogginlägg?

    De har ju aldrig lämnat ut produktinfo på telefon, men nu med bloggen kan man ju få lite smygkikar vilket jag tycker är toppen som ständigt har en pågående inköpslista till Gekås! Skrattande
    Jag förstår att de inte kan ge produktinfo men de kan ju säga om badsortimentet finns inne el ej. Jag har redan skrivit två gånger till dem i bloggen utan svar så nä, jag skiter snart i Gekås fullt och fast. Bara så synd för jag har inte varit missnöjd förut. Men att leta runt och skicka mail som man inte får svar på tar också tid. Bara för att man är ett stort företag så kan man ju ändå vara servicinriktade.
  • Pigelinen
    vivi85 skrev 2012-02-23 22:28:22 följande:
    Bor 3 mil från gekås och är där ofta.. Har alltid blivit bra bemött förutom igår.. Skulle ha fodrade regnställ som dagis önskade.. Hittade ett ställ men tyvärr fanns inte rätt storlek kvar, frågade en anställd om d fanns mer på lagret.. Nej säger hon bara och går.. Jag går till stället igen och en annan anställd kommer och ställer sig bredvid mig, frågar även henne om storleken jag letar efter.. Jodå... Hon skulle titta på lagret och kom ut med flera stycken.. Sp den första orkade förmodligen inte gå in på lagret.. Sådant blir jag sur på.!
    hum. sånt gör en irriterad. Funderar på om de börjar bli "för stora" och då struntar i servicen?
  • Pigelinen
    Pappa G skrev 2012-02-24 11:33:14 följande:
    Men att badkläder finns framgår väl med all tydlighet av bilden du själv lade in...??

    Detta är ju lite av Gekås fördel och problem. Bara för att en vara finns på morgonen när de öppnar, så är det ju inte säkert att det finns några kvar på eftermiddagen eller dagen efter. Du skulle ju inte bli så glad om de sade att ja i telefonen, det finns sådana du säker, och sätter dig i bilen och kör 20 mil, för att notera att det inte finns några kvar när du kommer fram...

    Sedan skulle det ju ställas väldigt höga krav på de som skulle svara på dessa frågor i telefon, med tanke på deras stora sortiment, olika varianter och färgval. Dessutom skulle det ju krävas ett gäng på denna kundtjänst, vilket ju skulle generera kostnader = högre priser..
    Badsortiment är väl mer än lite badkläder, tänker flytbaddräkter, soldräkter mer än Hello Kitty, uv kepsar. Som jag skrivit innan så är det inte enskilde produkter jag tycker de ska tala om, det förstår jag men när jag var nere för ett par veckor sedan sa de att badsortimentet kommer lite längre fram.. och när är det då?
  • Pigelinen
    charmmiss skrev 2012-02-24 23:38:56 följande:
    var där idag, de hade lite trådgårds prydnader men inte så mycket, såg något rådjur, men våran trädgård för besök av dem varje kväll så det var inte aktuellt för oss

    det var någon som frågade om taklampor tidigare i tråden, vi köpte 7 st lampor idag, har köpt hus så   behövde en hel del  de flesta lamporna som finns där finns även på ellos hemsida.

    handlade två fulla kundvagnar och var där i princip hela dagen men kan ni fatta att jag inte ens gick till klädavdelningen och köpte inte ett enda plagg till mina 3 barn, idag var det bara saker till huset. Köpte två trappgrindar oxå som är självstängande, verkar vara smart.

    Ska nog dit snart igen då vi inte fick plats med allt vi ville köpa, lamporna tog ju en hel del plats
    har du bild och priser på de lampor du köpte?
  • Pigelinen
    Hon den där skrev 2012-02-29 11:18:33 följande:

    Hej.


    Jag ska till gekås på måndag och undrar ifall nån vet om man kan köpa perkulator där? Ni vet en sån där kaffebryggare som ser ut som en termos .

    Och finns det hundbäddar? Liknaden Biabädd, allså med konstläder inget tyg.

    Nån som vet priserna på detta?


     


    Köpte en liknande bia bädd till vår labbe för ett par veckor sedan och den storlek vi köpte kostade 299kr. Finns säkert perkulatorer också.

    Ingen som sett om det dykt upp flytbaddräkter på GeKås än?
Svar på tråden Gekås vol 14