Inlägg från: Midka |Visa alla inlägg
  • Midka

    The return of the Lolilla

    lokisse skrev 2011-02-09 21:21:02 följande:

     


    hum
    Jättefint! 
  • Midka

    Denna gillar jag:
    http://www.fairygothmother.co.uk/70-r21sl.htm

     Nojja på att sägna av saker... Jag har timer på det mesta just nu så jag kan gå ut och veta att om plattan är på så stängs den snart. Och våga inte påstå att det kan vara fel på timern för då hämtar jag hagelbössan!   Timern är min vän.

    Drömmer man att någon dör betyder det att man har släppt den personen. Alltså att den personen inte kan påverka en längre. Ni vet de flesta drömmer att mamma eller pappa dör... En del av frigörelseprocessen... Jag vill tro på detta för det gör det bättre att drömma det.  

    Och.... fortsätt öva på att älska er själva! 

  • Midka
    SimplyTheBest skrev 2011-02-10 14:52:55 följande:
    Allt. Sjukdomen är eg bara en liten del i det.
    *kramar om lite oxå, vet inte varför men det gör inget. lite kram är alltid mysigt*
  • Midka
    SimplyTheBest skrev 2011-02-10 15:04:10 följande:
    Jag vet Har funderat på det men faktum är att jag inte har orkat. Så pass är det...jag orkar inte ens författa ihop det i en tråd. kommer kanske sen alt inboxar jag dig.
    Skriv en mening så frågar vi så kan du fylla på med en mening osv... Sen kan vi sammanfatta och du får ordning i kaoset!  
  • Midka
    Familjeliivsfinastenick skrev 2011-02-10 15:47:05 följande:
    Sånt där som jag inte kan förstå x 2.

    1. Hur man kan tända på det.
    2. Om det är en riktig bild den ena har som presbild och i galleriet på sig själv så  kan jag abslout inte förstå hur man kan vara så äcklig och stå för det öppet.

    www.familjeliv.se/Forum-9-191/m56986895-2.htm...
    Du vet... folk.  Jag tror inte man rår för vad man tänder på, sen kan man ju välja om man vill hänge sig åt det eller om man försöker hitta annat. Som folk som tänder på sockiplast.... Cool 
    Är det inte lite som att man viiill sopa till gubben/ungen/svärmor men man gör det inte. Det är ju inte förbjudet att tänka det...

    Sen kan jag hålla med om intelligensnivån på att inte vara annonym i en sån tråd..... 
  • Midka
    Familjeliivsfinastenick skrev 2011-02-10 16:22:13 följande:
    Nää inte lika alls enligt mig. Tycker det är mer ok att fantsiera om att ge hunden en spark eller lugga ungen än att köra den i tvåan på sitt husdjur eller barn.  Fast visst tanken är fri och jag hoppas att så många som möjligt bara gör det i tankarna, men eftersom jag vet att det finns dom som gör det på riktigt så äcklas jag enormt av de som av böjelsen vill vältra sig i det.

    Undra om det verkligen är grabben på fotot som är användaren. Eller om det egentligen är Bosse 55år bakom skärmen.
    Intressant... varför skulle den ena driften vara olik den andra?
  • Midka
    Familjeliivsfinastenick skrev 2011-02-10 16:35:14 följande:
    Olika drifter hur menar du nu?
    Sexuella, eller för "våld".
    Jag menar at, tänka att man behöver slå någon eller att man tänder på någon är båda en form av drift. Så vad är skillnaden? Inget av dem är ju något man gör och ändå är det skillnad på dem?

    Observera nu att detta är en metadiskussion och inte representerar vad jag tycker i frågan! 
Svar på tråden The return of the Lolilla