• Love Isac

    Shopoholics reor på nätet part 13 !

    Busbellan skrev 2010-12-27 00:35:14 följande:
    Frågar här också..
    Nån som har haft jeans från I Dig Denim? Undrar hur de är på bredden?
    Min son har ett par...Dem med "hål" i!Smal passform skulle jag vilja säga...Min son på 7 år 135cm,ca 32kg har strlk 146/152 i sina. i andra byxor tex Hummels har han 140-146.
    Det blir rejält uppvik på jeansen,men det tycker jag bara är snyggt!

    Har du sett dem på rea någonstans eller?
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac

    Någon som har en susning om var jag kan hitta maileg-tomtar,storlek kvittar,på rea?


    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac

    Någon som vet hur  Helly Hansens jackor till barn är i storlek?stora?små?normala?


    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    ÖNadja skrev 2010-12-28 15:57:31 följande:
    Jag måste bara få ge tummen upp för Zillstar!

    Beställde igår två didriksson set i stl 110 ett svart och ett blått. När bekräftelsen kom visade det sej att order nr före hade precis tagit dom två sista svarta seten. Jag ringde till hon och hon lyckades få tag på ett till svart som senare igen visade sej vara slut. Så jag ringde imorse och sa att vi annars gärna tar två likadana blåa set, som hon föreslog igår ,och pratade då med en annan person som sa att Linda skulle ringa upp senare.

    Linda har nyss skickat ett mail om att hon har 39 graders feber och ändå har grävt fram ett till blått set till oss. Glad
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    Busbellan skrev 2011-01-04 14:18:33 följande:
    Lite smått irriterad på campadre nu
    Beställde ett par skor som skulle komma 14-17 dec, beställde samtidigt två par strumpor för att komma över så det blev fraktfritt. Fina strumpor, men kanske inget jag hade beställt annars
    Igår fick jag mail om att skorna inte fanns pga problem från leverantören och ungefär samtidigt fick jag sms om att jag hade paket att hämta från dem
    och nu har de skickat bara strumporna och vill att jag betalar frakt för paketet, känner inte alls för det!
    Fy va dåligt!! Skrikandes
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    Julia1234 skrev 2011-01-19 21:57:12 följande:
    För ett tag sen såg jag en rosa skaljacka ifrån didriksson till 50% i ngn shop, men kan inte komma ihåg vilken!! Någon som vet?

    Tipsar förresten om Molos softshell velvet i strl 152 el 164 hos Zillstar. Endast 210:- (!)
    Btra tips! och jättebra pris! Men hittar inte dem! under vilken flik ser du dem?
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    Julia1234 skrev 2011-01-20 20:34:42 följande:
    Fanns under 70% fliken i går kväll. Nu är de borta...
    Aha tack för svar! va det den lila som var till 70% rabatt?
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    sesssan skrev 2011-02-02 21:43:25 följande:
    Nån som vet bra pris på regnkläder på nån sida. Helst lila Didriksson. Dottern har krav på att de ska vara lila ha ha
    Finns på nelly.com i lila didriksons i strlk 130!
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    charmmiss skrev 2011-02-07 08:43:11 följande:
    beställde oxå från eleraff. 3 st mini a ture overaller, rena fyndpriset, 466kr/st blev det, och jag hittade exakt rätt storlekar till mina två tjejer, och så ville syrran ha en till sin dotter.
    har aldrig haft det märket på overall förut, så det blir kul o testa något nytt. är lite osäker på om st 92 kommer passa min dotter som blir 3 nästa år, hon har st 86 nu på sin reima tec.
    Miniature's ytterkläder är riktigt bra!! Slitstarka,vattentäta och lagom varma...Du kommer säkert bli helnöjd med dina overaller...Glad
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    jenlul skrev 2011-03-11 10:40:39 följande:
    Någon som har koll på hur hummel är i storlekarna? 

    Eller någon som har tips på vart jag kan fynda en vinteroverall till tjejen? storlek 80, 86 eller 92.
    Storlek 80 kan hon bara ha den i vår, 86 funkar både i vår och nästa höst, 92 blir stort i år men får lov att fungera. För jag antar att det inte finns så mycket kvar...
    Har ingen koll på overallerna i Hummel,men har för mig att jag läst och hört lite överallt att dem är ganska normala kanske t.o.m lite lite stora i storlek.
    Övriga kläder i Hummel upplever jag som små i storlekarna.

    Hoppas det är till lite hjälp iaf! Glad
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
  • Love Isac
    modestyclara skrev 2011-05-20 21:31:33 följande:
    någon som sett rea på gummistövlar?
    15% på alla skor/stövlar på stadium.se,om du inte vill ha några speciella stövlar då förståss! Glad
    ISAC Mitt Hjärta Min Stjärna
Svar på tråden Shopoholics reor på nätet part 13 !