Inlägg från: 6barnsmamman |Visa alla inlägg
  • 6barnsmamman

    Längtan efter körsbärsblom

    Hannnas skrev 2010-05-06 18:47:07 följande:
    Pingel... avenbok går bort av den anledningen du nämnde... ska googla liguster omg...  Fluffiga... ... aroniahäck går bort av samma anledning som avenboken, den är för gles vintertid... men jag älskar bären!!! 
    Hoppar in här.... ville bara säga att både liguster o måbär kräver ju att man klipper den om det ska va snyggt säkert två gånger på en sommar. Om det nu var en lång sträcka kanske det blir jobbigt, bättre med nåt friväxande?
  • 6barnsmamman
    Hannnas skrev 2010-05-11 10:32:38 följande:
    Fluffiga... åhh vi ska oxå gräva en himla massa o har två små i hasorna, extremt frustrerande! Har du någon bild på dina knölar? dahlior el ranunkler kanske
    Har du kollat häggmispel som häck kanske? Fast den blir ju bra hög. Du ser, jag läser inte här så ofta, jag är flera sidor bak o kommenterar....{#lang_emotions_wink}
Svar på tråden Längtan efter körsbärsblom