Pimpinellan skrev 2010-04-29 14:25:53 följande:
Det kan ju ta tid för kroppen att repa sig efter piller så en äl efter stoppet betyder egentligen inget alls. Ät munkpeppar och se vad som händer! Min läkare är specialist på infertilitet och insatt i det mesta,men just munkpeppar visste han för lite om för att uttala sig. Han vet att det används flitigt i Tyskland och sa att det i vart fall inte skadar. Jag tog min första starka tablett idag få se vad som händer.
Ja ja skickade till en av barmorskorna här på fl, hon tyckte ja kunde testa o sen rådfråga läkaren när jag träffar henne. Så jag kör på det, får ja äl är det ju toppen=)
Ne svenska läkare o naturläkemedel går ju inte riktigt ihop tyvärr.. men jag tror det kommer komma mer o mer precis som i utlandet.
Går du på någon annan behandling eller kör du bara på munkpeppar?
Första starka tablett? Finns det med olika styrka.. jag kör på dropparna, men smakar ju inte hallon direkt =P så ångrar lite att jag inte tog tabletter!!