Happiness skrev 2010-12-03 22:02:46 följande:
Hoppas du ¨år sova länge och tungt inatt

Hur mår du annars? Har HG börjat ge vika? Ska hoppa in i mag tråden och se om du lagt in någon bild på magen. Spänd på om det hänt något.....
Själv hade jag hoppades jag på att magen skulle vara mindre denna gången, men jag har tagit 2 st SF mått och då ligger vi på övre kurvan.....menmen får hålla tummarna att den dalar. Hur går det med ditt TSH? Fick i fredags reda på att mitt börjar skena iväg nu från 0,6 till 1,5....inte bra alls i mina ögon. Så jag har ökat dosen från 75 till 100 (får väl se vad doktorn säger om det

) Haha!
Har du varit iväg på skidor än? Vi var i Oslo igår till inatt...blev så himla sugen på att åka lite, men vi var "bara" där och lyssnade på Aha. Vi ställer in Funäsdalen i år. Det var ett litet helvete för magen att sitta 60 mil i bil nu. Sammandragningar som tusan, så vi får ta daxresor till Ulricehamns skidanläggning. Jaja bättre än inget...men åka det SKALL jag.

Kraaam!
Sådär, nu är jag väl halvt om halvt människa igen. Puh! Vi kom hem kl 3 natten mot lördag, vaknade 12 igår på dagen. Inge bra sömntider för mig nu, jag fungerar bäst om jag lägger mig runt 22 och går upp runt 05.30, så igår hade jag jordens huvudvärk + illamående igen. Har faktist varit bättre nu i veckan, har börjat återgå till ett liv utanför lägenheten - så skönt! Orkar dock inte så mycket, men är iallafall inte bara sängliggandes! :)
Joo, en liiten bula syns.. fortfarande undrar jag varför det inte syns mer. Min bakvända livmoder är ju numer "framåt" enligt alla läkare + BM.. men då borde de ju synas mer?
Oj, på hur lång tid har den stegringen skett? Låter klokt att höja till 100, det är ju liksom nästa steg från 75 :) Tror det blir kanon! Senaste TSH jag fick reda på var ju för 1 mån sen när jag låg inne, då hade jag som gången innan, vad var det? Hmm.. 0,05 va? (lite glömsk..) Har varit dålig på att ta levaxinet nu faktist, skäms på mig! :( Men ska köra igång igen nu.
Nej, inga skidor än - men vi åker upp till Sälen den 26e dec :) Längtar SÅÅÅ mycket! Ska bli så skönt att få spendera kvalitetstid med min man, fika, mysa framför brasan, äta god mat, åka lite skidor och njuta av vår kanske sista resa som ensamma ;) Blir ju ingen påskresa för oss i april som det brukar bli, konstigt va? Haha ;)
Usch, va tråkigt att det inte blir något Funäs :( Jobbigt med sammandragningar, tror det är något jag klarat mig utan? Eller så märker jag dom bara inte. Ibland dock känns magen stenhård en stund innan det släpper, de är ju nog det iofs.. men inga onda! Har du det?
Jag ska till BM på tisdag, ska bli roligt :) Första efter RUL!
Vilken vecka är du i nu? Hur känns det annars?
Saknat dig här, KRAM!