Plus igen efter mf/ma
Mamma t W: ja fy när du hade lillan med, tur att det gick ok. Lycka till idag :)
Mamma t W: ja fy när du hade lillan med, tur att det gick ok. Lycka till idag :)
Mamma t W: Underbart att höra om RUL. Kram på er
Småbustroll: Åh vad spännande!!!! Snart är han är! Lustigt att BM nämnde om tul nu... Lite sent? Sf mått blir ju lite mindre när bebis är så Långt ner.
Småbustroll: Stort grattis! Ja vilken fart han hade och skönt att det gick så bra trots så kort tid. Mamma t W: Hjälp... Är jag nästa??? BF 22 feb och nu väger bebis ca 2400 och hade tjockat på sig sen sist.
Mamma t W: Ja det är ingen mer m BF feb. Shit vad närma det är nu. Jobbar in i det sista så hoppas jag får vila ca 1-2 v sen är bebis välkommen. Är beräknad sportlovet så min syster som är lärare hoppas att bebis är ute då! Tajmade ju jullovet sist :)
Lilla Bolla: Välkommen hit! Hoppas du mår bra. Vet du nån hur det går för MIMMI? Tänker ofta på henne!
MIMMI: Åh vad härligt att höra från dig :) Er väg har varit lång till ett barn men nu kan den inte bli mycket längre. Du vet att ALLA här håller tummar och tår att ni får bli föräldrar på ett el annat sätt! Förstår inte hur du orkar läsa våra trådar m förr el senare är även du mamma och får skriva om din prins/prinsessa. Varma kramar till dig!
MIMMI: Hur går det för dig? Tänker på dig. Kram Trist att tråden inte är så aktiv...
MIMMI: Att det ska vara så jävla motit... Jag lider med er och förstår ang tålamodet. Förr el senare blir ni föräldrar. Kram Disturbed: Grattis t plus!
Soma: Grattis till plus!!! Vet inte om det kan skilja ang KS i olika län m här är det ca 1 v innan. Varför vill du snitt?
Soma: Då förstår jag att du vill ha snitt och det borde du ju få med! Spännande med VUL och det kommer gå bra :) Skönt att du mår bra också, lättare när man har en liten med. Trött hör ju ihop m graviditet m passa på att vila/sova när du kan. Kram
Soma: Beklagar ditt mf, fy så trist!! Du har ju tillräckligt många i bagaget.. Kämpa på. Stor kram
Soma: Så det är ett hjärta som slå och liten hade vuxit lite mer? Underbart att höra isåfall :) Kram
Soma: Jag håller tummarna hårt för dig på fredag!!! Kramar
Trist att det inte gick vägen men skönt att kroppen verkar sköta det ok. Snart är du gravid igen och då går det vägen
Kramar
Grattis till er som väntar syskon :) och grattis till lyckade ultraljud. Trist att vissa av er mår så dåligt, hoppas ni piggnar på er. Plutten: Vill du ha ÄL tester? Är så tacksam över mina två små töser så det känns som vi är nöjda nu. Kram