Första barnet, i Göteborg?
Hoppas ni får det trevligt idag tjejer =)
Hoppas ni får det trevligt idag tjejer =)
hade ni trevligt på fikan tjejer? Hoppas ni hann in innan regnet kom :D Var inte alls kul o se det när man slutade nu, när det var varmt och soligt när man började jobba vid 3.
Imorn bär det av till östra för vårat Rutinultraljud. Ska bli riktigt spännande =)
Någon som vet om man får ta med sig en kamera och filma?
Jag är också på den 17:e =) Lite trist att det dröjer så länge dock :/
Hejsan tjejer, kom på att jag glömde uppdatera mig efter vi var på ultraljudet i onsdags. Men allting såg jättebra ut och lillfisen växer som den ska =) blev dock lite förvirrad, för först så sa hon att bebisen växte bra och var i fas med mina veckor 20+2, men ändå flyttar hon bak mig 9 dagar, så jag hamnade på 19+0 =( Tycker det var väldigt tråkigt då jag var så glad att jag äntligen passerat hälften. Men men, är på väg mot hälften igen nu, snart där :P
Är det någon som skulle vilja träffas lite innan fikan i augusti kanske? Känner att det är väldigt lång dit, jag som missade förra med. Känner att jag skulle behöva komma ut och träffa lite folk då jag inte riktigt lyckats med det sen jag flyttade hit för 2 år sen, visst så har man ju jobbarkompisarna, men jobbar så konstigt och olika så dom hinner man inte träffa heller :D
tack Cotton =), Jo det är väl kanske så, sen så sa hon att det troligtsvis hade att göra med att jag har oregelbundna mensperioder och väldigt långa sådana. Men det blir väl bra till slut hoppas ja =) Hade ju bf 14: nov först och nu den 23:e, bara hoppas att den kommer ut innan så det inte blir alltför nära jul =( har en syster som fyller en vecka innan jul och hon tycker det är jättetrist.
Vad kul=) Min semester är v 28-29, dock ska jag iväg hem till ursprungsorten i några dagar och ett par dagar på kolmården men det ska väl gå att klämma in =) annars så är jag alltid ledig någon dag emellan när jag jobbar =)
Tack Kajsa =) Jaså vad roligt, de flesta andra här känns det som har bf i januari och därefter, eller innan mig ;P Okej, men kanske kan hitta på något då där du mellanlandar lite =)
jäklar vad folk har skrivit sen i förmiddags förresten :P var en del att läsa ikapp ;D
Hoppas ni är lediga och kan njuta idag tjejer, själv så ska jag iväg och jobba nu =( Dock ganska skönt för i butiken är det svalt :P Klarar inte av denna värmen längre jag. har alltid tyckt att det är så skönt även med de extrakilon jag haft innan som gör en liiiite varmare. Men nu är det helt crazy 
Varför har dom tagit bort en massa inlägg för? Jag som tyckte att jag fick till det så bra 
Hoppas alla har haft en bra dag i hettan :D Jag och sambon har jobbat, och precis varit på corpus i mölndal och käkat pizza, riktigt gott. Nu ska vi ut på balkongen och fläkta oss lite :)
Jo Lillebäcks mamma det var riktigt svalt och skönt inne i butiken, dock så stod jag för bakning och grillning idag, så har inte fått så svala vindar direkt, mer ångande hetta :P Men imorn är jag ledig, då ska jag försöka njuta hela dagen, kanske åka till åsa och fläka lite vid stranden, om jag kommer i min bikini...
Vi har tid 13:15, när får ni se eran skatt?
Hu ja, grill och ugn låter ju inte ultimat, men skönt att du får vara lite ledig i morgon i alla fall!
Godingen!lillebäcks mamma: jaha okej, de var lite långt att åka :P Ojoj då, franska rivieran, det låter inte dumt, avundsjuk jag blir, vill med utomlands =)
kajsa30: Okej, där har jag aldrig varit faktiskt. Synd på vädret idag bara ju, inte badväder alls =( men kanske bli sen får man hoppas på. Shoppa vore inte dumt om det inte hade kostat så mycket :D
Var inne och kikade på magplasket i åby, verkar jättebra och mysigt. Men för dyrt för mig dock =( 2000 spänn så där bara.. Jag har redan använt upp mitt friskvårdsbidrag på mitt gymkort =(


Jisses vad ni har varit aktiva här tjejer =) Jag har varit bortrest några dagar, har ju missat massor här ser jag.
Fosterrörelser,drömmar och hemkomster från utlandet =) Och har även snappat upp info om fikan på onsdag, vilken jag gärna är med på om jag är hemma, inte säkert än dock.
Vilken del av avenyn ligger condecco på? tänkte jag skulle vara med imorgon =)
Jag har ju inte träffat någon av er innan, då jag missade första fikan, så jag vet ju inte alls hur ni ser ut. Men mig kommer ni känna igen med ljusa jeans och en lilarandig top och lite halvlångt brunt hår, och en bulle till mage förstås. Är lite stor sen innan med :D