Inlägg från: Sarilariz |Visa alla inlägg
  • Sarilariz

    Jag längtar till jul!!!

    Hahaha! Underbart TS, jag är precis likadan! Jag älskar julen och börjar Precis som du första advent, bakar, lagar egen julmat från grunden, gör egna julklappar och allt möjligt! Är underbart!

    Min man sparar inte ut och blonderar skägget, för honom har julen aldrig varit särskilt speciell innan han träffade mig, han snackade om kommersiellt tjafs och att det var onödigt osv. Nu märker jag hur han mer och mer ser fram emot julen för varje år Solig, han är med och planerar, tycker dte är mysigt med allt julgodis och hjälper mig att ljuga ungarna fulla med tomte också. 

  • Sarilariz

    Jag har nu slängt upp en massa julpynt hemma :) Jag opereras den 27:e så jag kommer nog inte må så bra den 1:a december då jag normlt sett sätter upp pynt så jag tjuvstartade.

    Bilder finns i min blogg (Länkat i sidfoten) 

Svar på tråden Jag längtar till jul!!!