• happy2

    Hes 6 månaders

    Låter som de kan vara tecken på lite virus på stämbanden,, sen även ett tecken på att de kan vara Falsk krupp på väg.. När min älsta son blir plötsligt hes vet vi garanterat att de är ett tydligt tecken på  att han kommer få en krupp natt..


    Sebastian, Kevin och Alexander
  • happy2

    Kolla med vårdguiden eller närmaste jouren om de känns oroligt men gå på almäntillståndet,

    Men nu menar jag juinte att så fort man blir hes att de ska bli kruppanfall av de hela, kan enbart som sagt vara tillfälligt, lite virus på stämbandet, luften retar slemhinnorna med värme osv mycket vätska, isglass är skönt o lindra halsen med, Lyssna på hur han andas så de inte blir jobbigt med andingen då är de bara o åka i in med han.


    Sebastian, Kevin och Alexander
  • happy2

    Heshet kan vara ett tidigt symtom på Falsk krupp de va de jag menar,, Min älsta har varken snuva eller feber när han får sina anfall,,

    Hoppas de löser sig o att de snabbt släpper


    Sebastian, Kevin och Alexander
Svar på tråden Hes 6 månaders