ADD symptom hos vuxna
När jag frågade om han ville försörja mig när jag blivit sparkad från jobbet just för att jag aldrig somnade innan kl 6 på morgonen så fick jag mina sömntabletter. Remissen för adhd-utredning fick jag dock fixa själv.
Så ja det var tur att hon jag träffade var bra, en ung kvinna, väldigt tillmötesgående och vänlig.
Knäppt av din läkare att bara "Nej, men du har inte problem med det du berättar".. whaaa? Jag får psykbryt när folk gör så, liksom ifrågasätter fakta eller erfarenheter man informerar dem om.
Som min lärare när jag kom hiskeligt försent två dagar i rad för att min väckarklocka inte ringde (jag stängde nog av den i sömnen) och hon svarar "Nej det är ett misstag man bara gör en gång, du får komma på nått annat"
Eller min tandläkare när jag hade fått två nya framtänder för jag slagit ut mina egna, och de nya bildade en liiiiten liten glugg som det skvätte spott mellan när jag uttalade vissa bokstäver innan jag vant mig. "Nej, det sitter ingen spottkörtel där det är omöjligt" Haha skämtar hon med mig? "Det var ingen fråga, jag berättar för dig att det är så" svarade jag då.