Inlägg från: Anonym (Undrar) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Undrar)

    Blödning efter Primolut Nor - när?

    I lördags avslutade jag en tiodagars kur på Primolut Nor. Fick detta utskrivet pga att jag haft konstant småblödning en tid. Svarade bra på tabletterna och slutade blöda. Men nu undrar jag om någon vet hur lång tid det tar innan den förväntade blödningen ska komma igång? I bipacksedeln står det att det ska ta ett till två dygn . men idag ärt det tisdag och jag har inte den minsta tillstymelse till blödning? Någon som har erfarenhet av Primolut Nor? Undrar också hur blödningen efter tabletterna blir? Ska jag förvänta mig ett "Niagarafall"? Tacksam för svar!

  • Svar på tråden Blödning efter Primolut Nor - när?
  • Anonym (Undrar)
    Anonym skrev 2010-11-23 11:05:33 följande:
    För mig tog det 14 dagar räknat med tabletterna. Alltså 10 dagar med primolut-nor och mens liknande blödning efter 4 dagar
    Ok, så det tog några dagar för dig alltså, innan det kom igång? Då kanske det inte är något konstigt med att jag inte börjat blöda ännu...Man är ju fånig och oroar sig för "allt".
Svar på tråden Blödning efter Primolut Nor - när?