Inlägg från: cattiwik |Visa alla inlägg
  • cattiwik

    Lekmatta

    Skulle vilja köpa en lekmatta i skumgummi (ungefär som en tjockare yoga matta) till min 4 månaders. Någon som har tips på vart man kan köpa en sån som inte är allt för dyr. Antar att tex barnenshus har men där brukar det kosta så mycket. Har tex IKEA någon?

  • Svar på tråden Lekmatta
  • cattiwik
    kleopatra skrev 2011-01-20 13:34:27 följande:
    ikea har en underbar lekmatta
    Är det i tyg? Vill ha en i typ skumgummi som inte flyttar på sig när han rör sig och inte samlar så mycket damm/katthår. Sen dregglar han så mycket nu så den kan man ju bara torka av.
  • cattiwik

    Liggunderlag var ju en bra idé.
    Dom har en sån lekmatta på det BVC som jag går till. Ska höra nästa gång jag är där vart dom fått tag på den.

  • cattiwik

    Tack för alla tips. Ja jag har funderat på en sån där pussel matta, men ville gärna ha en jag lätt kunde rulla ihop och inte behövde "bygga" varje gång. Nu såg jag dock att de hade en på barnenshus med lite större"pusselbitar" så det blir nog till att köpa en sån. den var inte så dyr heller då den var på rea =)

Svar på tråden Lekmatta