Danielina skrev 2011-03-10 14:30:03 följande:
Hemskt att du inte blivit tagen på allvar! Man kan ju faktiskt i värsta fall få infektion om man blöder för länge så det är deras skyldighet att kolla upp det! Tycker du ska skicka in klagomål på hur du blivit behandlad! Hoppas det går bra nu!
tänkte bara tala om hur allt gick:
Fick åka till akuten, träffar en kanonläkare som direkt säger att något är fel.
Undersöker mig och konstaterar att det finns rester kvar! VAFAAAAAAAN!!!
Blir så arg och ledsen att jag inte blev tagen på allvar från början och fick en tid, då hade detta vart ur världen för länge sedan :(
Vad som händer nu är att jag äter några tabletter som ska göra så livmodern drar ihop sig, man kan få dessa tabletter efter en förlossning tex då man inte slutar blöda ist, dom har alltså även den verkan att man ska sluta blöda, skiten ska ut å allt blir bra med andra ord.
Jag har vansinnigt ont av dessa då somsagt livmodern arbetar för fullt, men OJ vad jag har blödigt klumpar och sen bara TVÄRSLUTAR allt!
han sa att jag ska tillbaka på koll på måndag, är inte allt ute då blir det skrapning.
Hoppas då allas skull att det är ute annars kommer jag nog bli ännu argare än jag redan är på alla "idioter" som inte tagit mig på allvar! :(
Behövde bara avreagera mig lite samt ge er en update...