nervös inför helgen, date med en riktigt vacker tjej...
ÅH vad avundsjuk jag är både på dig TS å Crazy.
Kan inte INTE inte sluta fundera på den kvinna som upptar hela mitt huvud å har gjort så nu i över ett år. 1,5 snart dessutom. Vet att hon tycker mycket om mig men hon beter sig konstigt.
Ena stunden vet jag var jag har en henne nästa inte.
På jobbet har hon en gång smekt min kind vid ett tillfälle som inte riktigt brukar vara (då var hon min chef också) å det har även hänt på en fest där hon även tog min hand å ville dansa.
Hon är så jävla underbar. Jag ryser när jag ser henne å känner hennes döft överallt på jobbet. Ibland när hon inte är där så kan jag gå in på hennes rum å låtsas att jag ska lämna ett papper eller så på hennes krivbord bara för att få känna hennes doft. Hela kroppen själver å jag känne rmig helt upprymd å lugn.
Helt sjukt är det.
Helst skulle jag vilja trycka henn mot väggen och tokhångla upp henne.
Just nu är hon chef på en annan avdelning även om våra avdelningar arbetar ihop.
Jag vet inte hur jag ska agera. Jag vill veta om hon har någon form av sexuella känslor eller om hon bara gillar mig som mmänniska. Hon är så ojämn eftersom hon ena stunden visar en väldigt öppen å vänskaplig sida å i nästa blir "chef chef" å det sker vid lite weird tillfällen också.
Hon har man å två barn hennes yngsta är 2 månader yngre än min och makens dotter. Han vet om mina känslor för henne å tyckte först att det var kul men nu har det gått så lång tid å han märker att det inte är en skojförälskelse å börjar tycka det är jobbigt. har inte pratat med honom om det på ett tag.
Är så vilsen så det är inte klokt.....
Skulle vilja säga upp mig å lämna ett brev på hennes skrivbord:
"Det finns få personer i världen som är som du. men du är nog en illusion. Kan inte låta bli att älska ditt skratt, att älska dig när du ler. Din röst gör mig lugn. Din doft får tiden att stanna. Jag behöver din närhet men avskyr att du får mig att känna så. Vill inte känna som jag gör, men jag kan inte släppa taget. Försöker att ta avstånd, men dras bara närmre.
Och på något vis älskar jag dig.
vill smeka din kropp, känna din hud. Vill känna dina läppar mot mina. Vill somna nära din famn. Vill höra dig andas, vill se dig le.
Jag kan inte låta bli att älska Dig C."