Pergotime - börjar i april :)
vilken kur var det? enkelkur? jag ska börja med pergo om ca 2 veckor..
Åh. Denna tråden ger mig hopp om att man faktiskt kan få äl på första försöket med pergo.. Är på 5e dagen av primolut-nor nu och sen väntar en kur pergotime och sen vul på 12e dagen.. Hade ett mf för ca 3 veckor sen som blev till i väntan på provsvaren men höll bara i sig några dagar efter +et.. Så nu kämpar vi igen! Har pco med.. Lycka till alla! Nu är det VÅR tur ![]()
Åh vad tiden går sakta! Fick iaf min konstgjorda mens igår så nu väntar jag med spänning att få börja med pergo på torsdag..jag vill, jag vill, jag vill.. Nu e de vår tur!
cincy: använde du test från testlagret? Jag litar inte alls på dom. Dom gav mig 7 spökstreck på 2 dagar och jag va helt säker på att jag va gravid men när jag gick till gyn 2 veckor senare hittade han inget alls.. Å inget på gravtest eller blodprov heller
Min gyn har oxå gett mig sexförbud niu under första pergokuren. Och sen vul på dag 12. Han pratade om att det vore katastrof för alla om det blir upp till 6 bebisar.. Och det vill jag inte ha!
men konstigt att plika gyn resornerar olika kring pergo. Har en kompis som fick för 3 månader i sträck utan nån undersökning emellan eller se över överstimulans.. Så nu när jag berättade detta för henne tyckte hon de lät jättekonstigt, å hon va glad att det bara bleev en liten tös för henne
åh vad jag är spänd!
Åh nu börjar jag bli nervös.. avslutade min 1a pergokur igår och nu går jag å väntar på vul som är på torsdag.. hoppas hoppas!! vill ju så gärna<3
suck.. enkelkur funkade inte på mig så nu blir de ny kur med primolut- nor sen dubbelkur med pergo.. så hoppas på äl lagm till midsommar istället...
hej hej! någon här som har erfarenhet av primolut-nor? jag har ätit dom en kur tidigare och då fick jag en blödning på mitten av dag 3 efter avslutad kur.. nu slutade jag med dom i torsdags och fortfarande inge mens i sikte.. sist fick jag dessutom mensvärk dagen innan men känner ingetig nu.. nån som vet eller själv ha varit med om det?
min kille är inte heller kollad än. min gyn tyckte vi kunde börja att försöka stimulera mig då jag bara haft mens ca 3 ggr per år och då bara en dag..:-S så ganska uppenbart att det beror på mina äggstockar.. me om det inte tar sig när vi sr att jag får ÄL ska vi såklart kolla upp honom xå.. hur måga här som har pco har fått ÄL med dubbelkur? ska börja med dubbelkur på torsdag..
igad är sista dagen på dubbel pergokur.. hoppas så innerligt att ett litet ägg växer till sig nu.. har dock haft lite känningar denna gången som jag inte hade med enkel.. småhugg i magen å så, nästan som lätt mensverk fast det går över väldigt fort. någon som käner igen sig?? kan det vara teccken på att äl är på g?