Hur perfekt förälder är du?
0-3: WT när den är som värst! Ring soc, någon!!
4-6: Du får allt ta och göra ett ryck om dina barn ska ha en vettig barndom.
7-8: Good, but not enough
9-10: du har tagit dig an mammarollen med perfektion! Gratulerar
0-3: WT när den är som värst! Ring soc, någon!!
4-6: Du får allt ta och göra ett ryck om dina barn ska ha en vettig barndom.
7-8: Good, but not enough
9-10: du har tagit dig an mammarollen med perfektion! Gratulerar
Hahaha!! 2 av 10.. Får nog ringa soc på mig själv alltså!
Hmmm 1 av 10.....
Men WT kanske är som med alkoholism, första säkra tecknet är förnekande??
4 av 10 bäst än så länge....
6av 10:D
Oh no! Jag WT??
Jaha.. fick 8 och känner mig ganska präktig här... Fast det var ju många svar man fick ta det som kändes mest som jag utan att det kanske var det fullt ut (till mitt försvar så jag inte låter påhittad)
Skulle nog sätta en 9a på mig som mamma. Visst har jag med problem, och kanske lite kort stubin med min vilda 2-åring. Men det har inget med min uppfostran att göra, han bara är sjövild från första minut.
Jag är så pass bra mamma som man kan vara åt honom, utan att skämma bort honom men ändå kunna ge honom allt han behöver. Är rätt hård men ändå rätt logisk o konsekvent, jag planerar det mesta in i detalj o ser till att allt som rör sonen sköts. Har råd o har stabil relation, gift med en mycket bra pappa. Ja, sonen kommer få en bra uppväxt, eftersom vi planerat inför det så att vi har möjlighet att ge honom det.
Hehe, låter jag präktig nu? Förstår inte varför man som mamma formas in i en form där man ska känna sig otillräcklig?
7 rätt. Urk, vad präktig jag känner mig. Tur att jag inte har kunnat amma iaf.