lycka 4 skrev 2011-10-28 07:09:39 följande:
Morrn tjejer !!! Mår illa blääää samt att molvärket har kommit ajajaja , Men samtidigt är det lite små mysigt med alla symtom =)
Även fast det här blir min fyra så tycker jag det känns som första gången man är gravid hahah knasigt =)
Eftersom det här är mitt absolut sista barn så ska jag verkligen njuta nu
Hur mår ni ?
Mår också skit men liksom du så väntar jag min fyra och mitt absolut sista barn så jag försöker tänka positivt... Men det går inte komma ifrån att det ska bli skönt när illamåendet lägger sig!
Min ynste är 3,5 så det känns som det var väldigt längesedan jag var gravid sist, samtidigt så är jag mycket lugnare denna graviditeten. Har inte nojat alls över missfall ex. kommer det så kommer det och då var det nog inte meningen. Kanske för att graviditeten var helt oplanerad. Samtidigt så vet jag att när barnet väl kommer så kommer det att bli ett mycket älskat barn då det finns många av oss som kommer ge det uppmärksamhet och kärlek... =)