MygganMy skrev 2011-11-12 23:05:45 följande:
haha, 179 lång- väger 85kg- och när jag säger till folk att jag skulle behöva gå ner 15-20 kg säger det NEJ men varför??
Genomgår även en ivf behandling nu- och trots att jag är överviktig (enligt bmi) så har det inte ens sagts att jag borde gå ner i vikt, trotts att jag påpekat att jag är överviktig.
Hade önskat att jag hade enegin att väga 70- men är för lat, eller har för mycket annat i livet just nu..:/Krickan anser folk dig vara underviktig? När jag vägde 60 var det ändå ingen som tyckte jag var för smal.. Jag har haft semigrava ätstörningar så jag har vägt det mesta..:P.
Har förut fått höra att jag varit/ser underviktig ut ... men nu väger jag faktiskt mer än jag vägt på många år, eller hela mitt liv! Och min lilla tjej är nio månader, så jag är inte ens tillbaka i min startvikt... Har tyvärr aldrig kunnat gå upp i vikt, så alla har olika problem!