Anonym (transgender) skrev 2011-11-14 14:18:36 följande:
Brösten går ju igenom en del förändringar vid graviditet. Jag har själv ett barn men jag vet inte ännu om mina bröst främst är stora på grund av min övervikt eller på grund av graviditeten. Jag hoppas verkligen att det beror på övervikten. Skönt att du är så pass nöjd med operationen.
Här är två länkar till sajter som säljer binders:
www.t-kingdom.com/
hallongrottan.myshopify.com/Oj, vilka bra grejer det såg ut att vara. Jag hade hört talas om det, men fattade inte riktigt vad det var och lyckades aldrig googla fram nåt när jag behövde det som bäst. Kanske smart grej att ha i samband med graviditet ifall det tenderar att växa till sig.
Ja, det är nog bara att prova sig fram för det verkar vara väldigt individuellt. Jag vägde till slut så lite att jag varken tyckte det var bekvämt eller fint utan att få nåt resultat på bysten.