ettplustack skrev 2012-04-29 21:32:48 följande:
Ja men det är bra att du har äl =) Något jag inte riktigt visste när vi försökte var att svårigheterna när man försöker få barn beror på en tredjedel på kvinnan en tredjedel på mannen och en tredjedel på sådant man inte kan förklara. Nu tror jag säkert att det kommer gå bra för er men vänta inte för länge, efter 1 år kan man få hjälp =)
Är du normalviktig ? För mig var det enligt mig då ;) att jag blev gravid berodde enligt mig på att jag ändrade min kost, gav upp tankarna på att det skulle gå och till sist på att jag åt pergotime.
Har du kollat upp rosenrot och nattljusolja ? Det är många som blivit gravida av det. Jag åt även nattljusolja när jag blev gravid =)
Jag är normalviktig, kanske lite för underviktig.. Jag äter ganska dåligt faktiskt så det kanske vore något att ändra på kosten.
Jag känner mig egentligen ganska avslappnad när det gäller bebismakandet, vi tänker mer att går det så går det, har provat ägglossningstester ett par gånger bara för att. Det är ju först nu när det börjat tagit lite tid som man börjar fundera mer kring det.
Har inte kollat upp rosenrot och nattljusolja, vad är det för något? På vilket sätt ska det hjälpa?