Elie skrev 2012-05-21 17:10:16 följande:
Ja, tänk vad mycket förändring kroppen får stå ut med... Är du "klar" med barnen? Jag har alltid trott att jag ska göra bröstlyft när jag blir äldre(eftersom jag har varit övertygad om att mina stora bröst skulle hänga massor senare), men jag bekymrar mig inte för det förrän det är dags så att säga. Jag är ändå 31 år nu och skulle jag vilja ha fler barn känns det bra att inte ha skurit i brösten iochmed amningen. Men ska du ändå inte amma eventuellt kommande barn så är det nog bara att köra på. Bestämma sig, kolla pris och sen spara. Lån gillar jag inte heller, så det låter som en bra plan du har. Ta en konsultation tycker jag, det är bra att ha lite mer input från läkare iannan man bestämmer sig.
Tack för trevligt svar! =)
Nej, jag tror inte att jag är det, dock vill jag ju inte ha barn än på några år så då får jag väl stå ut med det, jag ser hyfsad ut med BH, så den lever jag i!
Nej, det förstår jag, då är det smart och vänta! är du nöjd med din storlek nu eller vill du göra den större/mindre?
Jo men jag har ju funderat lite över detta, och jag vill ju inte betala dubbelt, för det är ju genetiskt, där med tutthänget, så jag är rädd att det kommer hänga lika mycket efter nästa graviditet.
Ja, precis! det kanske jag skulle göra med tiden.