Inlägg från: Anonym (Gaaah...>.<) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Gaaah...>.<)

    Microlax för 1 h sen, inget har hänt. Ska jag ta 1 till?

    Kommer jag behöva springa på toa hela natten då eller blir det bara bättre "fräs" (i brist på bättre ord) när det väl händer något? Har inte skött magen på iaf 4-5 dagar. Är inte hård eller gasig, kommer helt enkelt inget och har inte kännt något behov heller.

  • Svar på tråden Microlax för 1 h sen, inget har hänt. Ska jag ta 1 till?
  • Anonym (Gaaah...>.<)

    Vet inte hur längesen det är men har funderat om det inte borde vara dags sen helgen. Och vet inte när det var senast. (kan ha varit i fredags) Min läkare vill inte att jag låter det gå mer än 2 dagar. Har nyss konstaterats att jag har ett bråck och har haft en incident med inklämd tarm där. Det gick över utan några kirurgiska insatser men smärtsamt.

  • Anonym (Gaaah...>.<)

    Jag är INTE hård i magen. Det är bara som transportbandet har stannat. Innan jag la mig sent i natt gjorde jag ett sista försök, kom bara lite vätska, och inget mer. Strax efter lunch, efter en rask men kort promenad hände det grejer. Normal mängd och lagom löst. *Killen som sköter transportbandet är tillbaka från semestern* promenaden i sig var inget unikt, rör mig mycket varje dag i jobbet, sköter magen regelbundet annars också de dagar jag inte rör mig mycket. Kiwi kommer inte över mina läppar och päron är visserligen gott men kan driva mitt eget gasverk om jag äter ett päron.

Svar på tråden Microlax för 1 h sen, inget har hänt. Ska jag ta 1 till?