Midsommargänget III
Hehe Inte så seriöst alls HG. Mannen ringde dit till en kille han kände där och sa exakt vad som behövde göras, så jag behövde bara köra dit, vänta en stund medan de fixade det och sen köra vidare.
Tanten- Gå in på ikea.se och kolla längre ner på sidan under "kataloger 2006". Där har du kökskatalogen för detta året också. Men det är ju alltid fördel att gå till Ikea och prata med köksexperterna där. De borde ju kunna en del, det är ju deras jobb.
Jag hade en snickare som en kompis till mig kände som installerade köket åt mig (jag o mannen hade inte blivit tillsammans igen än när jag började renovera köket), men så här i efterhand hade jag lika gärna kunnat låta Ikea förmedla hantverkare för det hade inte blivit dyrare ändå. Ikea har alltså inte egna hantverkare som installerar. De har nån slags avtal med vissa som de rekommenderar. Sen gjorde vi en del själv så att det skulle bli billigare, monterade ihop skåpstommar osv.