Midsommargänget III
Aaaaahhh, fortfarande mätt efter det Timiska hembakta... MJUM! Tack snälla Timisen för att jag och Lennart fick komma och hälsa på i er fina lägis och fick så mycket smarro fika! Det var supermysigt tyckte vi!!!
Timisen har fyi typ 7 m i takhöjd och breda fönstersmygar där man kan sitta ett halvt sällskap och dricka drinkar om andan skulle falla på! Men fan! Jag glömde ju flukta in spökena! Vart var de dom höll hus!?? JO!!! Nu vet jag!!! I HALLTAKET såklart!!! Det fattar man ju direkt, det är det som finns däremellan!!!
Nej, måste väl sluta, Lennart ligger i vår binge (pappa bortrest så nu får hon slagga på hans sida) och asgarvar och tjuter och snackar med ett örngott, det har knäppning i sidan så jag tror att hon tror att knapparna är ögon, dvs att örngotten är polare!