Anonym (ledsen) skrev 2012-12-05 18:07:21 följande:
hmmm njae alltså har ju haft vestibulit (samlagssmärtor) under nästa hela vårt förhållande så vi har ju liksom aldrig haft något bra sexliv pga. det vilket är sjukt trist jag alltid har sett mig som en väldigt sexuell tjej och haft många sexpartners. Sen är jag nykär i honom sedan en månad tillbaka så jag tror inte det handlar om att jag inte är kär i honom!
Jag undrade mest över om det finns någon annan som också haft låg sexlust men som sen lyckats öka den och få tillbaka den!
Hade du inte det med exet?
Men du säger att du inte blir kåt på honom, men på andra. Är det för att du bara haft ont med honom eller är det något annat?
Jag hade perioder med ett ex där jag inte ville ha sex, och sedan kunde jag bli kåt ett tag och vilja det, men jag insåg tillslut att jag älskade honom som en bror och inte en pojkvän längre. Därför funkade inte sexet med honom.