• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Anonym (badsugen)
    NOEL75 skrev 2013-06-03 15:23:42 följande:
    Herregud!!  Har inte varit här på över en vecka men fortfarande samma tjafs med Anonyma. 

    Undrar hur många timmar vissa här inne lagt på att gnälla över de som använder tråden för sitt ursprungliga syfte. Man mår nog inte riktigt bra om man lägger den energin på att tjafsa om andra människors handlingar. Tänk vad som hade kunnat åstadkommas om den tiden och energin las ner på något positivt istället.

    Kanske dags att trådstartaren stänger tråden. Hela skiten är ju off topic. 
    Jo det är perioder med mycket tjafs och lite Noel.. men det brukar alltid rätta till sej, eller hur?

      
  • Anonym ( )
    JohannSexig skrev 2013-06-03 15:59:13 följande:
    Fråga: Varför inte bara ignorera trashare och fortsätta med det tråden är till för?? Varför ens bemöda sig med att besvara och kommentera bakåtsträvare?...  Fram för snygga tjejer nu..mycket hud och läckra underkläder tack



    Ja, visa pattarna nu tjejer!
  • Anonym (tittar in ibland)

    Trodde det här var en feelgood-tråd med mer eller mindre kläder på kroppen. Nu känns det som att ju närmare naket det kommer, tja nåt annat känns inte okej längre Foten i munnen

  • NOEL75
    Anonym (badsugen) skrev 2013-06-03 16:15:16 följande:
    Jo det är perioder med mycket tjafs och lite Noel.. men det brukar alltid rätta till sej, eller hur?

      
    Haha, så du menar att problemet egentligen är att jag inte tar mitt ansvar och fyller tråden med så mycket innehåll att gnabbet från småfolket försvinner i mängden???

    Önskar att din teori kunde stämma. Tyvärr tror jag att småfolket är mer som ogräs...dvs att det blir mer och mer i samma takt som de vackra blommorna växer till sig.

    Finns ju inga ogräsmedel som biter riktigt här....

    Nu är det ju badsäsong också....  
  • mepetite
    Clownensglädje skrev 2013-06-03 14:24:40 följande:
    Spyyyr över den låga standarden..

    tack för den jättefina kommentaren att jag såg chockerande gammal ut..härligt att någon kan sprida glädje här i detta land!
  • Anonym ( )
    Anonym (tittar in ibland) skrev 2013-06-03 16:26:19 följande:
    Trodde det här var en feelgood-tråd med mer eller mindre kläder på kroppen. Nu känns det som att ju närmare naket det kommer, tja nåt annat känns inte okej längre



    Nu mera är det en tråd där män, under uppmuntrande tillrop och med vajande fält av åderpålar, hetsar kvinnor att visa upp så mycket det går utan att bli avstängd. Lyckas man så gäller det att inboxa snarast, så ingen annan FL-balle hinner före.
  • NOEL75
    mepetite skrev 2013-06-03 15:32:55 följande:

    håller med!
    Jäklar vad snygg du var förresten!!! Ett nytt ansikte för mig, så det finns kanske ändå hopp kvar för denna gamla trotjänare till tråd. Sjyst musiksmak också....(Deadmau)
  • Clownensglädje
    mepetite skrev 2013-06-03 16:34:07 följande:

    tack för den jättefina kommentaren att jag såg chockerande gammal ut..härligt att någon kan sprida glädje här i detta land!
    Du gör ju det...såg 5-6 år äldre ut än din ålder...Men du kanske gör en Benjamin Button när du blir äldre..
  • mepetite
    Clownensglädje skrev 2013-06-03 16:44:14 följande:
    Du gör ju det...såg 5-6 år äldre ut än din ålder...Men du kanske gör en Benjamin Button när du blir äldre..
    ja vad säger man...en benjamin button också..
  • Clownensglädje
    mepetite skrev 2013-06-03 16:48:55 följande:
    ja vad säger man...en benjamin button också..
    Nu går hon i defense mode och upprepar det man säger...Det här känner vi igen....
    Snart kommer suckanden och stönanden..