• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • LostInTranslation
    Anonym (Snuskig) skrev 2014-08-17 18:01:04 följande:
    [quote=73817237][quote-nick]LostInTranslation skrev 2014-08-17 17:58:06 följande:[/quote-nick][/quote]

    Och där höjdes temperaturen ytterligare ett snäpp smile1.gif
    Tror det var du som mixtrade med termostaten.....Tungan ute
  • Anonym (Snuskig)
    blomkrukan01 skrev 2014-08-17 18:01:17 följande:

    Det där räckte iaf för en repris ;)


    Åh gud..... Jag orkar inte...:)
  • Anonym (Dumspirospero)
    LostInTranslation skrev 2014-08-17 18:01:41 följande:
    Sköna söndag smile5.gif
    Söndag? Alla dagar i veckan är ju sköna Tyst 
  • Anonym (Snuskig)
    Jonte71 skrev 2014-08-17 18:00:29 följande:

    Gosh, jag hade gärna låtid dig känna på min skäggstubb om jag fick känna på din mage, rygg och rumpa! Kunde kombinerats med att ligga och dra sig! Du har en grym kropp!


    Deal!

    Och tack:)
  • straight arrow

    Repris...


    It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt.
  • LostInTranslation
    Anonym (Dumspirospero) skrev 2014-08-17 18:03:05 följande:
    Söndag? Alla dagar i veckan är ju sköna Tyst  smile5.gif
    Tycker du kan visa hur skön denna söndag är hos dig just nu i alla fall.... Men visst alla är sköna eller de har åtminstone potential att vara... Det avgör man själv...
  • Anonym (Snuskig)
    LostInTranslation skrev 2014-08-17 18:02:30 följande:

    Tror det var du som mixtrade med termostaten.....


    Jag:)?

    Skulle väl aldrig.....
  • Anonym (Snuskig)
    straight arrow skrev 2014-08-17 18:04:33 följande:

    Repris...


    Tummen upp!

    Men jag tycker du har beskurit bilden lite väl va:)? Känns som om den skulle fortsatt en liten bit till.....
  • blomkrukan01
    Anonym (Snuskig) skrev 2014-08-17 18:02:58 följande:
    Åh gud..... Jag orkar inte...:)
    Vill inte vara skyldig till att du tappar orken snygging.
    Får komma över så du får träna upp din ork. Har några bra övningar vi kan köra... ;)
  • LostInTranslation
    Anonym (Snuskig) skrev 2014-08-17 18:05:09 följande:
    Jag:)?
    Skulle väl aldrig.....
    Du ser i alla fall ut att vara väl förberedd på ett ordentligt högtryck, så jag ser dig som huvudmisstänkt....Oskyldig