bf oktober 2013???
Planerar eller väntar barn 2013?
Planerar eller väntar barn 2013?
Haha på tal om att handla tidigt, jag har bf 22oktober :)
I helgen har det vart nätshopping på villervalla till bebisen, lite smått och gott :) och på tisdag blir det att beställa vagn mm. Hihi :)
Vad blir det för vagn? Vi har kollat runt lite men jag tycker att det är rena rama djungeln! Kanske någon som har nått bra tips?
Jag kan lägga upp en bild på klädfynden om det är intressant?
har ju fått handla sådant som både kille och tjej kan ha, det kommer i och för sig från H&M och Kappahl så inte direkt något extravagant... Jag skulle gärna se på era grejer också om det är någon som känner sig manad att lägga upp!
vi har köpt babyskydd, beställt vagn, spjälsäng ska vi ta från en kompis, sen tycker vi att de är enkelt å sprida ut utgifterna än att de ska bli en stor klumpsumma , men de bara som vi tycker
Här blir de en brio go med tillhörande babyskydd och bas till bilen :) min kärlek :)
SmultronSöt: Jag jobbar på babyproffsen så hit me :) vad har du för behov och krav på vagnen?
Smultronsöt lägg gärna ut bilder på fynden
ni andra oxå, är alltid kul att se å få tips å idéer

. Jag har handlat några fler grejer men det här var det allra första. 
Åh va mysigt
Har oxå vart inne på att köpa i love mum
)
Jag tror isåfall på emmaljungan! Tycker det är en bättre vagn än happyn!
På emmaljungan så kan du välja mellan olika chassin, de jag skulle kolla på är classic chrome och duo s chassit isåfall beroende på om du vill ha fyra fasta hjul eller två svängbara ifram :)
Jag får för mig att jag vill ha sport chassit eftersom att jag gillar att promenera, även i motinsspår. Jag vill nog ha fasta hjul, tänker på att med vinterbäbis vill jag kunna köra i snön utan att vagnen svänger av och hjulen åker runt. samma med mina skogspromenader, lyfter hellre vagnen lite än att hjulen svänger så fort man kör på en rot. Syrran har en Crescent med rörliga framhjul och hon tycker den är sämst, perfekt för att shoppa med men ingen promenadvagn alls säger hon