Lucia-bebisar 2013
Får jag smita in här hos er? Bf 27:e december ..
Får jag smita in här hos er? Bf 27:e december ..
Jag mår kalas, förutom att jag är mer doly parton än vanligt. Haft ont i tuttarna i en vecka ca, o då misstänkte vänninnan att det kunde vara nåt, tog ett test utan helt utan att tänka på att det skulle vara morgonurin i torsdags kväll, och vips kom två streck fram.Då vi försökt i ett år ca så grät jag av lycka men samtidsigt skakade av alla känslor.
Den 27:e är vårat magiska datum till o börja med. Det har fortfarande inte smält att vi ska bli föräldrar. Miutt andra och hans första.
Tack snälla! Är mest nervös nu, vågar knappt köra bil i ett litet gupp utan att tänka på att nåt ska gå snett. Allra minst träna :(
Har hört detsamma, men nu är jag så rädd att det ska bli missfall, eftersom vi försökt så länge o det äntligen blivit nåt. Ska hålla ut ett par veckor till sen kör jag igen.
Haha, lätt hönt. Jag har ultraljud den 18:e juni, så måste hitta en syssla förutom mitt plugg. Blir tokig på att tiden går så långsamt.
Har ni för er om dagarna?
Härligt för er smultrontrol!
Ja du felinne, jag lider av samma problem. Absolut ingen matlust alls :(
Jag försöker pilla i mig sånt som funkar, tex glass och dricka för stunden. Av tidigare erfarenhet så får man ta det som funkar, aptiten kommer tillbaka
Här i Norrköping är det också gratis. Vet inte om jag vågar, men för sambon som är förstagångs pappa så ville han.
Hur mår ni? Nu har mitt illamående kommit, trodde jag skulle slippa. Förra gången vart jag helt slut och orkade inget. Jag fixar inte en gång till :(
Likadant här, tog en morot förut men näsan var vänd åt ett annat håll för att inte kräkas.
Fick bli glass ikväll, det gick skapligt. Hoppas det går över för oss alla snart, så vi bara får njuta utan bieffekter