Kvinnor, hur vill ni bli slickade?
Ska det va med bred tunga eller spetsig, runt klitoris eller på klitoris eller längs med slidöppningen, hårt eller mjukt eller helt enkelt en variation av alltihop?
Svara som du tycker personligen som kvinna.
Ska det va med bred tunga eller spetsig, runt klitoris eller på klitoris eller längs med slidöppningen, hårt eller mjukt eller helt enkelt en variation av alltihop?
Svara som du tycker personligen som kvinna.
Fint beskrivet av hur nu vill ha det av ni som vill bli slickade. Jag gick nästan i gång när jag läste det.
Gillar ni att bli slickade liggandes på rygg med mannens huvud uppåt, typ slicka uppåt, eller mannens huvud tvärtom nedåt? Och gillar ni att bli slickade bakifrån?
Jag som man blir väldigt tänd av att slicka och gillar inte 69:an så mycket för jag vill koncentrera mig på att ge. Om då kvinnan visar att hon gillar det är det underbart.
Ibland (eller ofta) blir jag så upphetsad och vill liksom köra runt med hela munnen och ansiktet i fittan och slicka överallt från klitoris, slidan, mellanväggen och anus men då händer det ibland att kvinnan putter bak huvudet lite som om hon vill att det bara är tungan som vidrör, inte läppar och mun.
Dessutom så är det bara några få som motjuckar vilket jag älskar och tar som bekräftelse på att hon njuter. Vill de flesta kvinnor ligga stilla när ni blir slickade?
En som vill ligga stilla och låta mannens tunga göra jobbet och en som vill ha en stilla tunga och låta höfterna göra jobbet - tänk vad kvinnor är annorlunda.... och underbara.... Mmm och g!
grrr, vilken beskrivning! Jag blev alldeles het. Jag tänder på att flera tjejer vill ha ett finger i anus i slutet.
Är det bäst att bli slickad nerifrån och upp eller uppifrån och ner eller är det variation och både och man vill ha? Jag antar det är individuellt olika beroende på hur känslig klitoris är.
Åååh hå hååå grrr och Mmmm, jag måste erkänna att jag fick fullblodsstånd av era beskrivningar och jag suger och slickar i mig vartenda ord. Jag önskar att jag kunde träffa er/såna som er i.r.l. för personliga instruktioner men redan nu känner jag att ni hjälper mig på vägen att bli en grym slickare.
Hur är det med att ha ett/två fingra i fittan samtidigt som man slickar? Vill ni ha ett finger i anus också eller antingen eller?
Ja förklara "hej" eftersom "grrr" nu säger säger att hen är en man och det jag/vi vill veta är hur kvinnor vill bli slickade - inte män som tror sig veta.
Bra att du tog upp det där med tempo. Om vi utgår från att det brister i lyhördhet från mannen eller kommunikation från kvinnan av nån anledning, vilket tempo gäller. Det låter ju naturligt att man ska börja lugnt och mjukt och avsluta hårdare och fortare. Stämmer det? Och hur hårt är hårt och hur fort är fort?
Om man ser porrfilm så slickar mannen alltid fortare och kör runt hela ansiktet medan tjejen i tjejsexfilmer har ett lugnare tempo med liksom munnen på tungavstånd från fittan. Vilket är bäst i det verkliga livet utanför porrfilmens värld?
Mmmm... vilket härligt erbjudande. Jag hade gärna blivit din lärling :)
Jag har haft ett lååååångt förhållande med en kvinna som inte gillade att bli slickad. Det var bara penetration som gällde så det var lite ombytta roller i de stereotypa könsrollerna för jag gillar mer oralsex, både ge och ta... länge för att sen ha lite penetration som omväxling typ.
Jag gillar dina råd och ser bilder framför mig "mycket tunga och läppar och stora, varma kyssar som omsluter klitoris" är precis vadf jag vill göra och det tänder mig oerhört, mer än att få tror jag.
En fråga till! En del tjejer rör höfterna upp och ner och kan på så sätt styra lite hur de vill ha det och det tänder mig, kanske för att det är bekräftande och en sexig rörelse. Men jag tror de flesta jag har träffat ligger ganska still och strax innan orgasm helt orörliga. Lite tvärtom vad man förväntar sig.
Det var mina erfarenheter för länge sen i varje fall och har nu blivit ringrostig men som nyseparerad ska jag starta upp min favorithobby igen och jag har dejter på gång så jag uppskattar tipsen. Plus att det är sexigt att höra vad ni tänder på.
Toppen bra tips från er alla. Ja det är inte lätt eftersom många kvinnor verkar vilja ha lite olika varianter men jag var ju ute efter just era egna preferenser och sen gäller det ju som ni säger att vara lyhörd. Samtidigt vill jag inte verka för ringrostig nu när jag ska ut på grönbete igen. Jag tror det är lättare för tjejer att suga en kille. Vi gillar nog ungefär samma behandling.
"om du använder tungan bred och ganska avslappnad är det större chans att just det området stimuleras" var ju ett utmärkt tips från Celine.
Jag kommer alltid på en ny fråga. En av anledningen till att min exfru inte gillade att bli slickad var att hon inte tyckte om att det blev blött på och utanför fittan, att det liksom blev kallt där då. Detta har jag hör från någon annan också som liksom torkade bort saliven från fittan under tiden. Jag gillar ju att oralsex ska vara blött med massor av saliv,.särskilt som jag tycker det är så gott så vattnas det ju i munnen.
Gillar ni när saliven flödar i samband med att ni blir slickade?
En del tycks gilla två fingrar i fittan samtidigt som de blir slickade medan en del vill inte ha nån penetration under tiden. Någon jag har varit med ville ha fingrar i sig men helt stilla medan en annan gick igång på att få g-punkten smekt samtidigt.
Jag undrar för det som gillar fingrar i sig om ni gillar att man pullar fort eller sakta, hårt eller mjukt samtidigt som ni blir slickade?