fru mia skrev 2013-08-13 12:56:53 följande:
2013 08 13 kl 08.13 föddes våran dotter :) vi mår alla bra :) passar dom smärtsamma värkarna vidare..... till stumpan 84 kanske?
Åååh grattis!

Carla300 skrev 2013-08-13 11:01:50 följande:
Oldy: Så länge det bara kommer lite ska det inte vara någon fara. Jag blödde också från tappen i slutet av första graviditeten.
Fick onda sammandragningar efter sex igen som nu hållit i sig två timmar. Hoppas att de gör någon nytta. Trycker på neråt och bakåt när jag står så bekvämare att ligga ner nog. Huvudet är ju inte ens nära på fixerat ännu utan ligger högt och lite snett. Tror nog att slemproppen börjat lossna nu också, men det har den gjort flera månader innan dottern föddes så tar inte det som något tecken alls.
Nej jag är inte rädd på nåt sätt. De kollade moderkakan igår och jag vet ju varifrån blödningen kommer. Men kan det vara tecken på att nåt är på G? Hur länge efter blödningarna födde du?