Närmar sig 30 och längtar efter +
Hej på er... Har ni plats för en till som kämpar?
Jag är 27, sambon 28.. Varit tillsammans i snart 10 år, under åren flyttat till hus, utbildat och jobbat på tills vi kände att vi hade det tryggt och var redo att börja försöka, detta är nu snart 2 år sedan..
I mars förra året hade det gått över 1 år och fortfarande inte hänt något och vi påbörjade utredning. Genomgick de första proverna som inte visade något fel, då plötsligt vi blev gravida i maj men slutade i ma vecka 12 (fast dött i v 7-8.) Vi tog nya tag och jag blev i oktober gravid igen men det slutar i missfall v 5-6.
Nu väntar vi på att gå vidare med utredningen och jag ska få tid för undersökning/spolning av livmoder/äggledare för att se att det inte är något fysiskt fel innan vi ska våga oss på att börja försöka igen.
Men såklart man är orolig och frustrerad varför det blir så här när man fortfarande är ung och redo och längtar såå..