Mineralvatten skrev 2013-09-20 16:53:42 följande:
Jag har gått på p-piller i 16 år och minipiller i ca 3 av de sista åren.
Under mina minipiller så hade jag mellanblödning en gång per år i ca 4 dagar. YAY!
OM min mensverk nu ska te sig som den gjorde innan jag började med p-piller så tänker jag fan skjuta mig själv eller nått! :p. jag gick dubbelvikt av smärta trots både ipren och alvedon. FIFAN! jaja min man är förberedd.
Jag skulle in till köpcentrumet i den lilla stad där jag bor och frågar om jag kan få vårt ICA-kort så att jag kan handla mörk choklad. mannen säger då att ja men vi har ju massor, mitt svar blev:
HÖRRDU!, JAG HAR MENS, DET FINNS ALDRIG NOG MED CHOKLAD NU GER DU MIG KORTET ELLER SÅ FÅR DU BARRIKADER DIG PÅ TOALETTEN HELA HELGEN!...jag fick kortet
HAAHAHAHA!!!!!
Aa asså smärtan är fan inte nådig ... det ENDA som funkar för mig är voltaren. Har jag inte det hemma, så kan hela dagen dra åt helvete :Pp