Bf Juni 2014
Hej,
Jag hoppar gärna in här också. Plussade på BIM-1 för en vecka sedan (eller ja, i måndags). Jag vet inte exakt när beräknad födsel blir, får lite olika resutlat beroende på om jag räknar sista mensens första dag eller ÄL. Men runt den 10-13 juni borde det bli :)
Känns helt galet kul att jag är gravid nu, även fast jag i mellanåt nästan inte "vågar" tro det. Är en lite orolig person men nu har jag bestämt mig för inställningen att "vi väntar barn, inte problem".
Har ni några symtom ännu? Jag har en hel massa! Veckan innan jag plussade var jag sjukt hängig. Sen jag plussade har jag haft världens växtvärk i magen samt att jag är lite tröttare än vanligt. Har även min "morningsickness" på kvällarna, men det är fortfarande kontrollerbart ;)
Vad finns det mer att berätta? Jo, det är vårt första barn <3