Bf Juni 2014
Sessan4 skrev 2013-12-18 14:44:05 följande:
Det är typ ingen som kommenterar när jag skriver heller.. Lycka till med din graviditet!woohoo! Vi ska ha barn i år! :)
I (över)morgon (2 jan) har vi vårt ultraljud. Längtar! :)
Grattis till sonen LokesMammi! :) Jag hade inte heller kunnat hålla mig om jag hade kuvertet i min hand - är imponerad om din man lyckas hålla sig. :)
Vi väntar som sagt vår tredje son (och vårt sista barn) så jag förstår också fullt ut känslan av att inte bara ha "vunnit" en son, utan dessutom på något sätt "förlorat" en dotter. I brist på bättre ordval. Självklart skulle man dock aldrig byta ut bebisen i magen mot något i hela världen. :)
Känner lillebror kicka i magen och blir så lycklig varje gång. Längtar så efter att få träffa denna underbara lilla krabat. Fast inte förrän i mitten av maj. :)