Läraren bad min dotter byta kläder
Jag skulle aldrig få för mig att ta på mig ett par feta vida jeans, de fladdrar är stora och obekväma. Jeans som sitter åt hela vägen nedför benen är jätte sköna, hade jag inte varit något missnöjd med mina lår så hade jag gått omkring i tights hela tiden SOM ALLA ANDRA GÖR. Killar kan också ha skinny jeans btw.
Jag har linnen på mig sommar som vinter och jag får strypningskänslor om jag har en t-shirt på mig utan någon urringning.
Varför skulle Jeans, Linne och munkjacka inte vara lämpligt när det är kallt? Vad fan har ni andra på er när det är kallt? Finns det några superbyxor som jag inte hört talas om som man är varmare i om vintern? Alla kanske inte vill ha en stickad långtröja på sig året runt bara för att det inte ska sticka i ögonen på andra.
Så? Vad fasiken har du på dig? Varmt som kallt ute?