Läraren bad min dotter byta kläder
Rainbow gg skrev 2013-10-09 18:30:56 följande:
Yes, alternativt sån där moomoo som extremt feta personer måste ha, ordentligt mycket tyg som inte sitter åt någonstans! Vanliga klänningar har ju ofta någon slags urringning, så det är bäst med en moomoo :)Sen spelar det ingen roll tycker jag vad man har på sig. Killar kollar ändå. Inte alls längesedan hade jag tjockjacka som gör att jag ser fet ut och ett vanliga par sweatpants men ett par killar som jag gick förbi i dörren i affären skulle ändå kolla in min häck.
Så vad spelar det för roll vad man har på sig? Killar föreställer sig ändå vad som är under oavsett hur mycket man redan visar :(
Känner mig så violated nu. Ska nog aldrig gå ut mer, verkar som att jag distraherar det stackars manssläktet för mycket.
De som designar kläder för större måste hata tjockisar.