Utredning igång. flera som precis börjat?
Hej hej. Vi har precis startat våran utredning. Fick remiss på proverna hemskickad i dag. Har också Pco.
Hej hej. Vi har precis startat våran utredning. Fick remiss på proverna hemskickad i dag. Har också Pco.
Jo jag håller med om att det är väldigt dumt. Rent förjävligt tycket jag att det skiljer så mycket mellan landstingen.
Japp man får ett FET. Nu är mina första prover tagna, i går faktiskt. Allt såg bra ut, förutom ämnesomsättning som inte var helt okej. Men skulle ta om det provet. Nya remisser skickade och prover ska tas i mitte på november. Fort går det. På sidan slog det att det skulle 2-4 innan första kontakt, men tog två dagar. Känns som att man knappt hänger med. Men känns samtidigt oerhört bra. Hur går det för er andra?
Nu är alla prover tagna för oss bara vänta med spänning och rädsla på att höra svaren och vad som kan göras. Väger dock tre kg för mycket hoppas jag har hunnit gå ner det tills det är dags.
Jo, pco/pcos är nog vanligare än man tror. Ibland känns det rent förhärliga att man har det. Känns som att kroppen sviker mig lite.