Inlägg från: Anonym (Byt) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Byt)

    Så j***a trött på mitt vuxendagis!!!

    Anonym (Arbetslös) skrev 2013-10-22 15:04:05 följande:
    Jag har också praktiserat gratis i flera omgångar. Det har gett sommarjobb och vik, men inget fast. Jag gnäller inte över att vara i sysselsättning, utan över att vara i EN SÅ MENINGSLÖS sysselsättning. Fatta skillnaden.  

    Byt sysselsättnings ställe då
  • Anonym (Byt)
    Anonym (hff) skrev 2013-10-22 18:31:22 följande:
    Det är inte bara och byta!

    Man går till sin handläggare förklarar att det inte är meningsfullt där och jo man får byta då och vet du man får tom föreslå ställe själv om man vill men aj då kanske man får göra annat en sitta på fl fejjan och flashback hela dagarna och gnälla
  • Anonym (Byt)
    Anonym (hff) skrev 2013-10-22 18:41:26 följande:
    Min man får inte byta iallafall för det finns inget att byta till.

    Då får han väl börja föreslå ställe då
  • Anonym (Byt)
    Anonym (hff) skrev 2013-10-22 18:46:01 följande:
    Har gjort. Ingen hitills vill eller kan ta emot fas3 are

    Nu är det ju fas 3or företag vill ha för då får de gratis personal som de dessutom får pengar för, så där föll du på eget snack
  • Anonym (Byt)
    Bobbylove skrev 2013-10-22 19:08:01 följande:
    Nu har jag inte läst hela tråden, men max 30 minuter per dag för att söka jobb? Kanske bara är jag som är sjukt trög, men för mig tar det MINST 30 minuter att bara skriva ett personligt brev.  Hur många jobb söker du varje dag? 

    Många har sagt samma som du och din fråga har ts fint undvikit att svara på
Svar på tråden Så j***a trött på mitt vuxendagis!!!