Varför hatar folk SD?
Religion?
Snarare patetiskt att antingen ej förstå sina egna tankar och värderingar eller att då dölja dem. Oavsett vad så likställdes åsikter med ras/folkgrupp, även i det egna exemplet.
Går knappast på lönlösa bortförklaringar när de kantras med allt längre rader som innehåller glåpord. Exakt vem förväntas gå på att ett genuint försök, till att reda ut ett missförstånd, görs på det viset?

v
Om ens det.. Ingen vet.. Även om det lutar åt det hållet helt klart. Leif "Loket" Olsson borde kanske axla Jimmies kappa istället..
Håller med, de bör hållas åtskilda även det inte går att bestämma sådant (ändå deomokrati som råder) och kommer frågan hit så borde inte ens politik finnas med i politiken (dolk tenderar att rösta efter image och frågor som känns centrala ändå, istället för att komma överens om mål och helt enkelt ta sig dit på effektivast vis). Ska det dock hamna "tveksamheter" i styrande organ på grund av en hjärtefråga så kan lika gärna Nordfronts-gänget (Senska Motståndsrörelsen) röstas in, för deras hat mot det skeva ekonomsystemet skulle utgöra rotryckning på hela immigrationsproblemet och massor därtill, för att rakt ut inte säga att det skulle ta avstånd ifrån så gott som källan till världens lidande. Babblar dock bara i allmänhet..