PoL skrev 2014-08-02 19:54:15 följande:
Häftigt att tänka sig att du blir f-ledig om bara 4v

Haha ja, sömnen är ett kärt kapitel, helt klart... Hoppas du kan komplettera med lite sovstunder dagtid!
Jag hämtade hem en Babybox från Apoteksgruppen och i den fanns bla världens sötaste mössa från Åhlens, apropå mössor. Fanns oxå en kupong på 20% rabatt i samma affär - döm av min glädje när jag upptäckte att jag fick 20% per bebisplagg jag köpte
När har du bf, och är det planerat vaginal fl lr kj? Så kul att vi är flera som ligger med bf ungefär samtidigt

Åh perfekt, Åhlens har ju jättefina kläder! Har inte sökt ngr babyboxar än, ska nog göra det.
Ja det är inte klokt, en månad bara! Jag har BF 27/9 så jag går långt innan, men det var lika förra gången (fast då semester eftersom hon är född i juli) och det var så skönt.
Jag har eg inte planerat något utan räknar med vaginal fl. Jag födde dottern så men har en aning om hur kejsarsnitt känns eftersom jag gjorde en bukoperation i v22 när jag väntade min dotter och jag längtar inte efter att återuppleva den känslan.