Vad är dyrast i affären där du handlar?
Ja, hur är det egentligen? Är det billigare att göra egna köttbullar? (Räkna inte på extrapriser, nu, då blir det skevt. 1 kg köttfärs eller 1 kg köttbullar till ordinarie pris, alltså.)
Ja, hur är det egentligen? Är det billigare att göra egna köttbullar? (Räkna inte på extrapriser, nu, då blir det skevt. 1 kg köttfärs eller 1 kg köttbullar till ordinarie pris, alltså.)
Jag kan för övrigt meddela att ett kg Mamma Scans här kostar 47 kr och ett kg köttfärs kostar 87 kr.... så här får man äta köttbullarna med andakt =)
Med reservation, som sagt, för att jag inte kan räkna när jag har hög feber.
Jag tycker att det ser rätt klart ut. Det ÄR dyrare att göra egna köttbullar än att köpa färdiga! Bra, slipper jag läsa det omvända fler gånger.....