• Queenie70

    Såg bromsspår i min pojkväns kalsonger

    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:19:40 följande:
    Jag får bromsspår väldigt ofta hur renlig jag än är.



    I såna fall är du antingen sjuk på nåt vis eller så har du en väldigt annorlunda uppfattning om vad som är " renligt" eftersom de flesta av oss faktiskt aldrig har bromsspår.
  • Queenie70
    Anonym (brumbrum) skrev 2013-11-20 18:26:43 följande:
    Dom flesta av "er" har inte hår i röven

     



    Kvinnor har också hår i röven, men det är oväsentligt här. Det handlar om att anpassa hygienen efter omständigheterna. Antingen handlar det om att man under dagen läcker avföring och då behöver man gå till doktorn. Eller så handlar det om att man har en röv som är ovanligt svår att rengöra, antingen kanske pga hår eller kanske pga hemmorojder exempelvis. Då kan det vara så att man behöver en annan teknik för att rengöra, kanske med vatten eller våtservetter. Poängen är ju ATT man får RENT, vilket man helt uppenbarligen inte får om man ständigt finner sig med bromsspår i kallingarna. Det i sin tur innebär att man om man då anser ändå vara "väldigt hygienisk" lider av en grav missuppfattning om sin egen förmåga. Går man omkring med bajsrester i röven är man smutsig. INTE hygienisk.
  • Queenie70
    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:35:23 följande:
    Och vad vet du att de flesta inte har bromsspår.När jag går från toa är jag givetvis ren men i sömnen är det inte ovanligt att folk fiser .



    Jag fiser som fan både dag och natt, och nej, det innbär inte att det kommer ut bajs. Fisar är gas. Om man i samband med fisar läcker avföring är man analinkontinent och bör gå till doktorn.
  • Queenie70
    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:38:09 följande:
    Här gällde det att hon hittade bromsspår på morgonen , och efter en natt med några fisar kan det bli bromsspår.



    Nej inte om man är ren och det står rätt till med mage och rynktråd. (Slutmuskel)
  • Queenie70
    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:42:51 följande:
    Kanske det inte är fisar utan riktiga brakskitar



    Jag vet allt om brakskitar...still no bromsspår...
  • Queenie70
    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:51:41 följande:
    Har du hört en riktig karl som ätit mycket lök och kål lägga av en riktig brakskit.



    Ja. Har du hört en riktig kvinna göra samma sak?

    De flesta läcker fortfarande inte avföring.
  • Queenie70
    Anonym (pelle) skrev 2013-11-20 18:57:35 följande:
    Har du en källa på det, både TS man och jag gör det då och då.

    Du kan väl lägga upp en omröstning om det.



    Av alla de män jag haft relationer med är det EN som haft bromsspår, och han var även den enda som hade brister vad det gäller den personliga hygienen. Nej jag har inga andra bevis. Lägg upp en omröstning själv du.

    Jag hävdar att om du ofta har bromsspår så beror det antingen på att du har nåt slags hälsoproblem eller att du inte anpassar nivån på hygienen efter vad just din kropp kräver för att du ska kunna kalla dig ren, med gott samvete.
Svar på tråden Såg bromsspår i min pojkväns kalsonger