• Brumma

    Rimligt umgänge för nyfödd?

    Anonym (@) skrev 2013-12-20 16:59:13 följande:

    Javisst men ts verkar inte fattat det då hade hon inte startat tråden
    Men jäklar vad du tänder på alla cylindrar - o vilken otroligt tråkig attityd du skriver med. Brukar du komma långt med den?

    Att träffas flera gånger i veckan är i deras situation inte praktisk möjligt. Att TS skall flytta är i det här laget orealistiskt.

    TS o pappan försöker lösa detta på ett så bra sätt som möjligt utifrån läger som är. Och därför startade hon tråden - för att få konstruktiva - genomförbara - tips på hur de kan göra.

    Att komma med påhopp, ogenomtänkta förslag o tråkig attityd hjälper inte ett dugg. Brukar du verkligen få folk att lyssna på dig eller har du bara en dålig dag så tänket blir lite fel just idag?
  • Brumma
    Anonym (@) skrev 2013-12-20 17:40:08 följande:

    Ni föreslår länge och sällan ug och det är inte förenligt med bebisars bästa trodde jag nog alla visste men inte här på forumet och i denna tråden, sorgligt att man inte ser till ungen i detta
    "Vi" föreslår väl umgänge så ofta det låter sig göras, men varannan/var tredje dag är ju inte rimligt i nuläget...

    Låter ju som om både mamman o pappan vill ha så tätt det går, och försöker lösa det på bästa sätt.

    Varför ser du enbart det negativa?
Svar på tråden Rimligt umgänge för nyfödd?