Sorbus skrev 2014-02-28 21:58:09 följande:
Nu vet jag inte hur stor byst du har, men det finns bikinis med breda axelband och bra stöd också, de är bara inte lika vanliga. Ett tips är att skippa de vanliga klädkedjorna och rikta in sig på mindre butiker som specialiserat sig på underkläder. De brukar kunna ha ett utbud av bättre kvalitet som passar ett betydligt större storleksspann än standardaffärerna.
Jo jag vet, men oftast är modellerna ohyggligt tantiga med en massa draperingar och underliga mönster och ofta i balconette modell som får mig att se väldigt bred ut.
Jag varierar mellan 75 F och H beroende på modell och märke. En annan sak som är riktigt tråkig är att ju högre upp i storlekarna man kommer ju svårare är det att hitta en bikini med lätt vaddering vilket krävs för att jag ska få en snygg form på behagen.